clintara_nika

Treningi indywidualne

Współpraca indywidualna

Do każdego konia podchodzimy indywidualnie, starając się z ogromną precyzją ocenić jego możliwości i potrzeby.
Przyjmując konia w trening rehabilitacyjny zaczynamy od spotkania, pierwszej konsultacji podczas, której uzgadniamy dalsze możliwości współpracy.

Naszym celem jest sprawienie, by Twój koń funkcjonował jak najdłużej w zdrowiu, zarówno psychicznym jak i fizycznym. Nie zapominamy jednak o jeźdźcu, który będzie towarzyszył koniowi w dalszej podróży, dokładamy więc wszelkich starań, by nauczyć również Ciebie – czego potrzebuje Twój koń i jak możesz mu to zapewnić.

Współpracować z nami można na zasadzie cyklicznych konsultacji, krótkoterminowych przyjazdów oraz cyklu rehabilitacyjnego (długość zależna od przypadku).

Opinie klientów

Poznaj opinię osób, które zdecydowały się na współpracę z nami.

Ania Dąbrowska

Przesyłam moją opinię o współpracy z Niką i zespołem. Na wstępie chciałabym powiedzieć, że jeszcze nigdzie nie spotkałam się z tak pro końskim podejściem. Wszystkie działania nastawione są na dobro przede wszystkim konia, jak i jeźdźca. Każdy koń traktowany jest indywidualnie i praca jest dopasowana do jego możliwości i aktualnego stanu. Czuć, że chodzi o dobrostan zwierzęcia, a nie o zarobek jak niestety w wielu miejscach. Nika jest osobą, która dodaje innym wiatru w skrzydła. Przekazując swoją wiedzę robi to tak, aby każdy mógł z tego jak najwięcej wynieść, potrafi wytłumaczyć stopniowo każde ćwiczenie. Do Weroniki zgłosiłam się w październiku 2022 z moim koniem Lizakiem, z którym miałam wiele problemów. Praca z moim koniem była często walką, nie potrafiliśmy znaleźć porozumienia na lonży jak i pod siodłem, oprócz tego koń potrafił być agresywny w stosunku do innych koni i nie dało się go odciągnąć od trawy. Nika od razu zauważyła również problem związany ze struganiem kopyt, który powodował u konia dyskomfort i mógł doprowadzić do kontuzji. W przeciągu zaledwie tygodnia od przyjazdu do Niki można było zauważyć pierwsze zmiany zachowania Lizaka. Został wprowadzony stopniowo do stada, które nauczyło go życia z innymi końmi, nauczył się współpracować z człowiekiem. Z dnia na dzień stawał się coraz bardziej chętny do pracy i wykonywania różnych zadań. Dzięki treningom zaczęłam czerpać radość z ćwiczeń z koniem, nauczyłam się wielu nowych rzeczy, które pozwalają urozmaicać treningi, ale najważniejsze to zaczęłam rozumieć mojego konia. Dzisiaj potrafimy się ze sobą porozumieć bez sprzeczek, a to wszystko za sprawą Weroniki i jej zaangażowania. Dodatkowo oprócz treningów pracy z ziemi jak i z siodła, Nika ma zaprzyjaźnionych specjalistów w tym kowala i fizjo, którzy wspomagają proces zmian i wspólnie dążą do jak największej poprawy u każdego z podopiecznych. Z całego serduszka polecam Nikę, bo nigdzie nie znajdziecie osoby tak oddanej zwierzętom z sercem na dłoni, cudownym podejściem do ludzi i umiejętnością przekazywania wiedzy.

    0