clintara_nika

Trening koni

W stajni Esterfiel zajmujemy się rehabilitacją i treningiem koni. Trening koni w naszej filozofii Cordeo Attitude, zawsze ma na celu połączenie ciała, czyli fizyczności z głową, czyli psychiką. Do treningu koni podchodzimy bardzo odpowiedzialnie, darząc naszych Pacjentów partnerstwem, szacunkiem i zaufaniem. Każdy z koni, jaki do nas trafia ma swoją własną historię, niepowtarzalne przeżycia i wyjątkowy charakter. W treningu koni staramy się brać pod uwagę wszystkie możliwe aspekty, które mogą wpłynąć na efekty treningu konia.

Plan treningowy konia

Plan treningowy konia jest dobierany indywidualnie, po przeprowadzeniu wywiadu z właścicielem, zapoznaniu się z dostępnymi badaniami (jeśli trening konia nakierowany jest np. na wyleczenie z kontuzji) i oceną własną podopiecznego. Każdy z treningów koni jaki przeprowadzamy jest również treningiem rehabilitacyjnym. Oczekując progresu nie możemy wymagać tylko od ciała. Ciało i głowa są dla nas nierozerwalne w procesie treningu konia i stanowią podstawowy element pracy.

W naszej stajni to koń decyduje o długości procesu treningowego, zawsze bierzemy pod uwagę jego aktualne możliwości fizyczne i psychiczne, starając się zachęcać go do pokonywania swoich granic i uzyskiwania efektów w procesie treningu.

Etapy pracy z młodym koniem

Do naszej stajni trafiają konie w różnym wieku, na różnym etapie treningu, z różnymi schorzeniami i jeszcze innymi oczekiwaniami względem ich użytkowości. Podczas treningu koni staramy się edukować również właścicieli, tak, by po opuszczeniu naszej stajni mogli świadomie kontynuować pracę ze swoim koniem. Przyjmujemy również w trening młode konie, które potrzebują pomocy w odnalezieniu się w świecie ludzi, których właściciele myślą już np. o zajeżdżaniu, czyli rozpoczęciu pracy pod siodłem. Każdy trening konia oceniamy indywidualnie, a sposób funkcjonowania stajni umożliwia co miesiąc konsultację, ocenę progresu i na bieżąco modyfikowanie planu treningowego.

Ile trwa zajeżdżanie konia

Często spotykamy się z pytaniami Ile czasu potrwa zajeżdżanie młodego konia – pracujemy z końmi tak, aby akceptowały one świadomie pracę ze swoim człowiekiem. Nie można jednoznacznie ocenić ile czasu potrwa zajeżdżanie młodego konia metodą, która stawia na bezpieczne wprowadzenie konia w świat jazdy pod siodłem. Wiele czynników ma wpływ na to czy proces zajeżdżania młodego konia potrwa krócej, czy szybciej. W naszej stajni pośpiech nie istnieje i tego też uczymy naszych podopiecznych.

Udostępnij :
Picture of Weronika Kicińska
Weronika Kicińska

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Szkolenia stacjonarne
Sprawdź listę dostępnych szkoleń jeździeckich
0
Koszyk
  • No products in the cart.