clintara_nika

Jazda na cordeo

Jak jeździć na koniu

Jazda na cordeo zyskuje na popularności z każdym dniem. Prowadząc szkolenia na terenie całej Polski coraz częściej spotykamy się z parami, które wspólnie z nami chcą postawić pierwsze kroki w jeździe bez ogłowia, czyli popularnie mówiąc jeździć na koniu na cordeo.

Jazda bez ogłowia

Nasza przygoda z jazdą na cordeo rozpoczęła się w 2017 roku. W 2018 roku pierwszy raz wzięłyśmy udział w naszych Międzynarodowych Mistrzostwach w Jeździe bez Ogłowia, które odbywają się co roku na Wrocławskich Partynicach. Udział w zawodach zakończył się wielkim sukcesem, Weronika wspólnie z Clintarą zajęły pierwsze miejsce w kategorii skoków przez przeszkody w jeździe bez ogłowia, w finale pokonując parkur o wysokości 120 cm oraz pierwsze miejsce w konkursie Liberty Trail. Jazda na cordeo została z nami na dłużej i dziś jest już nieodłącznym elementem treningu naszych koni. 

Dosiad

Jazda na koniu bez ogłowia wymaga dużej świadomości jeźdźca. Cordeo sprawia przecież, że tracimy główną pomoc podczas jazdy, czyli ogłowie i wodze, a co za tym idzie kontakt. Jedyne co nam pozostaje to dosiad, który w przypadku jazdy na cordeo przechodzi duuży test. Kontrolowanie tempa jazdy konia na cordeo, wymaga umiejętności wykonywania precyzyjnych sygnałów dosiadem, na które powinien reagować nasz koń. 

Trening konia sportowego

Czy w treningu konia sportowego można włączyć jazdę bez ogłowia, na cordeo? Jak najbardziej.
Razem z naszymi końmi łączymy różnorodne dyscypliny jeździeckie. Wiodącymi kategoriami naszych startów są skoki przez przeszkody oraz Working Equitation, a mimo to ogromną przyjemność sprawia nam i naszym koniom, jazda bez ogłowia, na cordeo.

Dyscypliny jeździeckie

Jazda na cordeo to duży test naszych umiejętności, ale też ciekawe wyzwanie dla konia. Na cordeo jeździmy w tereny, skaczemy, pracujemy wykonując bardziej zaawansowane figury ujeżdżeniowe. Nie ma w tej pracy żadnych ograniczeń. 

Jazda na koniu bez ogłowia

Popularne w Polsce stają się również zawody w jeździe bez ogłowia. Tak jak wspomniałyśmy co roku możecie wybrać się na zawody organizowane we Wrocławiu.

Figury ujeżdżeniowe

W 2023 roku jako team Clintara_nika Cordeo Attitude zorganizowałyśmy również pierwsze zawody bez ogłowia w okolicy Poznania! Impreza zgromadziła na starcie kilkudziesięciu uczestników, łącząc dyscypliny Working Equitation, Polish Cowboy Race oraz jazdę bez ogłowia. Mnogość kategorii sprawia, że każdy może odnaleźć opcję dla siebie. W ramach zawodów bez ogłowia możesz wystartować w konkurencji Liberty Trail, klasycznym ujeżdżeniu czy skokach.

Jeśli jest to wyzwanie, w którym chcecie się sprawdzić możecie przyjechać do nas na treningi indywidualne lub wziąć udział w wybranym szkoleniu, które prowadzimy na terenie całej Polski.

Na szkoleniach pracujemy z jeźdźcami zarówno na początkującym, jak i zaawansowanym poziomie jazdy na cordeo. Weronika dzięki swojemu doświadczeniu i podejściu do pracy z koniem sprawi, że Wasza jazda bez ogłowia stanie się przyjemna i bezpieczna. Celem każdej konsultacji jest poprawa Waszej komunikację z koniem podczas jazdy bez ogłowia.

Udostępnij :
Picture of Weronika Kicińska
Weronika Kicińska

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
0
Koszyk
  • No products in the cart.