clintara_nika

Szkolenie jeździeckie z Luisem Lucio

W drugi weekend majowy na terenie stajni Esterfield odbyło się kolejne szkolenie jeździeckie z Luisem Lucio. Szkolenia ujeżdżeniowe z Luisem organizujemy od 2022 roku. W każdej edycji udział biorą zarówno jeźdźcy konsultujący się z Luisem regularnie, jak i nowe pary – które dopiero poznają styl pracy Luisa. 
 
Wnioski po każdym szkoleniu jeździeckim z Luisem są takie same; chciałoby się jeszcze więcej treningów i wspólnego czasu, bo to czas wyjątkowo wartościowy i zawsze pełen nowej wiedzy.
  
Wszystkie pary, które brały udział w poprzednich edycjach, pięknie odrobiły zadania domowe i były gotowe na wyższy poziom pracy. 
 
Nie zabrakło też nowości! Poznaliśmy nowe techniki pracy z ziemi.
Do jeszcze precyzyjniejszej pracy i jeszcze lepszego prowadzenia naszych koni uczyliśmy się pracy z lassem. Momentami wracaliśmy również do podstaw i do schematów, które budują wyższe poziomy. 
Jak zawsze dzięki długim rozmowom i wymianie doświadczeń zgarnęliśmy konkretną dawkę motywacji do dalszej pracy.
 
Myślimy, że zdecydowana większość par poczuła się mocno dowartościowana tym, jak łatwo dzięki wskazówkom Luisa wychodziły im zadania, które wcześniej sprawiały trudność:)
 
Luis jest światowej klasy trenerem. Od roku 1980 był członkiem reprezentacji jeździeckiej Hiszpanii, a w 1983 r. zdobył tytuł mistrza Hiszpanii w ujeżdżeniu 🥇
 
Jako zawodnik ma na koncie starty na poziomie CDI3*. Dwukrotnie był członkiem hiszpańskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich. Od 1979 r. jego podopieczni łącznie wygrali ponad 100 medali na Mistrzostwach Hiszpanii👏
 
Luis jest również trenerem poziomu III Hiszpańskiego Związku Jeździeckiego i Rządowego Departamentu Sportu, a w 2009 r. został mianowany koordynatorem i trenerem hiszpańskiego narodowego programu dla talentów ujeżdżeniowych.
 
Od lutego 2013 r. był selekcjonerem i dyrektorem technicznym Hiszpańskiej Federacji Jeździeckiej (RFHE). W 2015 r. został mianowany członkiem Komitetu Ujeżdżeniowego FEI jako reprezentant trenerów.
 
W pracy z końmi łączy klasyczną sztukę ujeżdżenia z naturalnym jeździectwem w duchu Parelli Natural Horsemanship.
Pata i Lindę Parellich spotkał w 2002 r. i był to moment przełomowy, jak pisze na swojej stronie.
Nabyte informacje i umiejętności uzupełniły dotychczasową wiedzę i pozwoliły spojrzeć na jeździectwo z innej perspektywy, dając odpowiedzi na pytania, które wcześniej pozostawały bez odpowiedzi. Połączenie tych szkół sprawia, że treningi z Lusiem to niesamowite doświadczenie, a w konsekwencji zaskakujące efekty.
 
Jeśli chcielibyście poznać Luisa osobiście to zapraszamy Was do udziału w kolejnym szkoleniu jeździeckim, które odbędzie się w terminie 15-17 sierpnia. Informacje potrzebne do zgłoszenia znajdziecie w zakładce Szkolenia stacjonarne
 
Udostępnij :
Picture of Weronika Kicińska
Weronika Kicińska

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Oglądaj nasze treningi
Dołącz do użytkowników
Panelu EDU
0
Koszyk
  • No products in the cart.