clintara_nika

Warsztaty z Katarzyną Łukaszewicz

Na warsztaty z Katarzyną Łukaszewicz z Fizjo-Konie czekałyśmy długo, bo pierwotna edycja miała odbyć się już
 w maju. Niestety z uwagi na kontuzję Kasi, musiałyśmy zadecydowałyśmy o zmianie terminu.
Z perspektywy czasu (i pogody) okazało się, że była to dobra decyzja!

Co robiliśmy na warsztatach?

Szkolenie było nastawione na zdobycie praktycznych umiejętności “czucia”. Zaskakujące jak wiele sygnałów przekazują nam konie i jeszcze bardziej zaskakujące jest to, jak łatwo je wyczuć, gdy wiemy gdzie szukać. Podczas warsztatów uczestnicy skupiali się nie tylko na koniach, ale również na sobie, zaczynając od wykonania kilku ćwiczeń w parach.

Ogrom wiedzy i niesamowite wyczucie Kasi sprawiło, że każdy z nas poczuł się zainspirowany do odkrywania zupełnie nowych horyzontów w pracy z koniem. Zależało nam na tym, by warsztaty odbywały się w kameralnej atmosferze, ale poziom skupienia przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

W pewnym momencie na placu znajdowało się osiem koni. Różnych, sportowców, staruszków, młodziaków – chyba wiecie, jak to czasami bywa, gdy na jednej przestrzeni pojawia się kilka różnych, nieznajomych sobie koni? Różnie😀 U nas natomiast panował totalny spokój, relaks i w pełni oddanie się dłoniom uczestników. Magia w czystej postaci.

Techniki manualne, rozluźniające w pracy z koniem

Plan warsztatów został stworzony tak, aby każda osoba mogła samodzielnie przetestować proponowane przez Kasię techniki manualne. Dzięki obecności sześciu par oraz naszych dodatkowych koni, mogliśmy stworzyć dwu-osobowe grupy i zapewnić każdemu możliwość ćwiczeń. Dodatkowo uczestnicy wymieniali się między sobą, więc każda osoba miała możliwość poczuć aż osiem, zupełnie różnych końskich ciał. Myślimy, że każdy z nas dowiedział się znacznie więcej niż oczekiwał i właśnie to jest wspaniałe.

Co o warsztatach mówi Kasia?

Podczas tych warsztatów zabrałam uczestników w podróż, podczas której odkrywaliśmy wspólnie jak to jest CZUĆ. Każdy z nas mógł się przekonać czym dla niego są odczucia. W jak subtelny sposób możemy odbierać informacje płynące z ciała konia, ale również z naszego własnego. Doświadczyliśmy wspólnie jako grupa, oraz indywidualnie magii połączenia i dotyku. Zarówno ze sobą nawzajem jak i z końmi które towarzyszyły nam w tym procesie. Mieliśmy możliwość obserwacji zmian jakie zachodzą w zachowaniu i ciałach koni oraz w nas samych. Dzieliliśmy się swoimi odczuciami i wrażeniami inspirując siebie nawzajem do dalszej pracy.

Kolejne edycje?

Chcemy tworzyć wyjątkowe szkolenia jeździeckie, wspierające Wasz rozwój i tym samym rozwijające umiejętności, które później wykorzystacie w pracy z końmi. Niewątpliwie warsztat, który prowadzi Kasia jest warsztatem unikatowym, oferującym zupełnie nową świadomość. Mamy nadzieję, że będziecie z nami na kolejnym wydarzeniu.

Udostępnij :
Picture of Weronika Kicińska
Weronika Kicińska

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
PANEL EDU
Rozwijaj się razem z nami
0
Koszyk
  • No products in the cart.