W czerwcu cała ekipa Cordeo Attitude miała okazję uczestniczyć w kolejnych międzynarodowych zawodach Working Equtation, które odbyły się we Wrocławiu.
W trakcie podsumowania naszła nas refleksja, że to jest niesamowite. Na nasze pierwsze wyjazdy na zawody w jeździe bez ogłowia, tak samo zresztą jak i na zawody Working Equitation jeździłyśmy tylko z Deltasem i Clintarą. W tym roku z naszej stajni wyjechało startować aż 9 par!
Każdy z nas miał plan A i plan B. Ale naszym głównym zadaniem była dobra zabawa. W końcu żadne z nas na co dzień nie zajmuje się łapaniem byków. W naszym zespole mamy zawodników, którzy trenują ujeżdżenie albo skoki przez przeszkody. Są jednak otwarci na to, by razem ze swoimi końmi podejmować zupełnie nowe wyzwania. Jeśli zastanawiacie się, czy Working Equitation to sport dla Was…
Spójrzcie na te zadowolone miny dziewczyn. Gwarantujemy, że każdy z Was, przy odpowiednim prowadzeniu, może się w tym odnaleźć.
Podsumowanie zawodów Working Equitation
Jesteśmy bardzo dumne ze swoich zawodniczek. Wszystkie pary zrealizowały zarówno plan A, jak i B. Niektóre przejazdy były dodatkowo urozmaicane, np. zupełnie nowym sposobem na pokonanie bramki czy wkładaniem całej końskiej głowy do beczki z garoczą w poszukiwaniu tam pozytywnego wzmocnienia. W trakcie treningów korzystałyśmy z naszych domowych beczek z paszą i niektórzy wzięli to sobie do serca.
Była zabawa, wspieranie się nawzajem. Przełamywanie własnych słabości, pokaz relacji ze swoim koniem i był ogrom emocji. Wszystko razem pozwoliło stworzyć wyjątkową atmosferę. A Nika… Z tych emocji przepłakała całą niedzielę i poniedziałek po powrocie.
To zaszczyt, by mieć przy sobie takie Perełki
Klasy Working Equitation
Zastanawiacie się na czym polegają starty w WE? Wszystkie konkurencje, które składają się na finalny wynik mają na celu sprawdzenie umiejętności jeźdźca i konia. Można to określić jako sprawdzenie umiejętności manewrowania między przeszkodami. Na Wrocławskich Partynicach, każdy z nas startował w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, teście zręczności oraz teście szybkości. W zależności od poziomu zaawansowania wybrałyśmy najbardziej odpowiadające nam poziomem klasy. Klasa bez ogłowia (BO) to dodatkowa klasa dodana do zawodów.
Niezastąpiony Deltas Cat startował właśnie w klasie BO, natomiast ucząca się wciąż Catalaya została zapisana do konkursu Working Equitation w klasie P
Musimy przyznać, że Deltas, doskonale wie jak i kiedy sprowadzić myśli Niki z powrotem do niego. Pierwszego dnia pomógł uspokoić chaos w głowie, a trzeciego pozwolił Nice stanąć na podium i zająć II miejsce w kategorii jazdy bez ogłowia
Catalaya z kolei, pokazała jak bardzo idea dyscypliny Working Equitation do niej przemawia. Na parkurze całe swoje skupienie oddawała Nice. Dla nas to fantastyczna zabawa, ale również ogromny test zaufania, który kolejny raz dziewczyny zdały wspólnie.
Szkolenia i konsultacje Working Equitation
Jeśli interesuje Was dyscyplina Working Equitation, chcielibyście urozmaicić swoje treningi lub po prostu, szukacie czegoś nowego to pamiętajcie, że specjalnie z myślą o Was organizujemy co jakiś czas Dni Treningowe w jeździe bez ogłowia i Working Equitation. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i spędzić fantastyczny czas ze swoim koniem. Szkolenia i konsultacje odbywają się w naszej stajni, w Esterpolu, koło Poznania. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej napiszcie do nas.
Poniżej krótka galeria z ostatnich konsultacji. Zapraszamy!

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Metamorfozy koni w trakcie rehabilitacji

Proces rehabilitacji koni

Bridge to Awareness – Weronika Kicińska
