clintara_nika

Dowiedz się więcej

Czuły Dotyk to warsztat, który na dobre wpisał się już w kalendarz szkoleń jeździeckich w stajni Esterfield!
W tym roku planujemy dwie edycje tego wydarzenia, w nieco zmodyfikowanej formie, tak, by dostarczyć Wam jeszcze więcej wartościowej wiedzy i narzędzi do pracy nad ciałem i głową Waszych koni. 

Tylko u nas możecie wziąć udział w edycji Czuły Dotyk Plus, którą poprowadzą dla Was, Katarzyna Łukaszewicz z Fizjo-Konie
oraz Weronika Kicińska clintara_nika Cordeo Attitude. 

W tym roku przygotowałyśmy dla Was dwa terminy wydarzeń. Zapraszamy na szkolenie 10-11 sierpnia oraz 19 – 20 października.
Możecie wybrać jedną, bardziej pasującą Wam datę lub być z nami na obu wydarzeniach! 🙂

 

O prowadzących

Katarzyna Łukaszewicz

Studentka najlepszej w Europie placówki kształcącej dyplomowanych osteopatów koni – Vluggen Institute, magister fizjoterapii oraz zoofizjoterapeutka. Posiada dyplomy z terapii czaszkowo-krzyżowej (CST), manipulacji powięziowych Fasical Manipulation by Lugii Stecco (FM), manipulacji powięziowych Equine Fasical Manipulation by Lugii Stecco (AFM) oraz kinesiotapingu (KT II). Kasia posiada ogromne wyczucie w ciele końskim oraz fantastycznie potrafi oddzielić źródła bolesności cielesnych od psychicznych co jest ogromnie ważne w pracy z końmi.

Weronika Kicińska

Weronika jest z wykształcenia technikiem weterynarii, certyfikowaną trenerką sportu, instruktorką Working Equitation oraz aktywną zawodniczką.
Stawia na ciągły rozwój i regularnie bierze udział w szkoleniach, kursach i konferencjach o tematyce weterynaryjnej, behawioralnej oraz dot. treningu i opieki nad końmi zgodnymi z zasadami biomechaniki i działania psychiki. Dziś najlepszą rekomendacją dla Weroniki są również konie, które skutecznie wspiera w codziennym rozwoju i wyprowadza z różnorodnych problemów, zarówno cielesnych jak i behawioralnych. Główną działalnością Weroniki jest kompleksowa rehabilitacja koni, jej spojrzenie na pracę z końmi jest więc bardzo szerokie, z jednoczesną umiejętnością skupienia się na najmniejszych detalach w ciele konia.

Co będzie działo się na warsztacie

Szkolenie jest nastawione na naukę oceny konia w ruchu, poznanie technik manualnych, które pomogą uzyskać rozluźnienie konia oraz ćwiczeń progresujących, które będą wspierać konia w najlepszej dla niego formie rozwoju. Pogłębienie świadomości własnej głowy i ciała, która jest konieczna do tego, by dobrze pracować z końmi. 

Atutem wyróżniającym nasze szkolenie jest dodatkowy pokaz pracy z koniem z ziemi, omówienie ćwiczeń w praktyce, które odpowiednio do najbardziej wyróżniających się na szkoleniu problemów w końskim ciele, pokażą jak wspomóc pacjentów prawidłowym treningiem i znacząco podniosą jakość terapii.

Praktykujący fizjoterapeuci wiedzą, że niezależnie od tego jak dobrze zostanie poprowadzona sesja z koniem, jeśli trening nie spełnia odpowiednich wymogów, to wyprowadzenie konia z kontuzji będzie bardzo trudne. Posiadanie wiedzy na temat tego, jakimi ćwiczeniami prowadzić konia, czy właściciela w sesjach treningowych jest niesamowitym uzupełnieniem sesji terapeutycznych, które znacząco zwiększają progres

Ćwiczenia będą nagrywane, a materiał zostanie udostępniony uczestnikom, pozwalając na lepsze zrozumienie pokazanych ćwiczeń i sposobów ich wykonywania. 

Podczas warsztatu stawiamy na praktykę.

Głównym celem szkolenia jest nauka zauważania, nauka czucia sztywności w końskim ciele, umiejętność rozpoznawania ich źródła, ocena wpływu sztywności na zdrowie, samopoczucie konia i pozyskanie wiedzy, która pozwoli Wam samodzielnie to ciało rozluźnić, pomóc. 

Szkolenie ma charakter indywidualny. Podczas szkolenia dowiesz się:

⭐️ jak oceniać czy Twój koń porusza się równo
⭐️ jak oceniać, która część ciała konia nie działa prawidłowo, 
⭐️ o jakie ruchy poprosić, by spróbować odnaleźć źródło problemu
⭐️ jakie ćwiczenia są najbezpieczniejsze, gdy nie umiemy ocenić jak czuje się nasz koń, a chcemy popracować nad rozluźnieniem jego ciała
⭐️ jak samodzielnie oceniać kondycję mięśniową swojego wierzchowca i odnajdywać bolesne lub napięte miejsca na jego ciele
⭐️
jak w praktyce stosować techniki manualne, tak by były bezpieczne i skuteczne niezależnie od poziomu na jakim się obecnie znajdujecie
⭐️ skutecznych ćwiczeń z ziemi, dzięki którym wzmocnisz i uelastycznisz konkretne partie mięśni Twojego konia

Tworzymy miejsce, w którym nauka staje się prostsza. Bez oceniania, w komforcie, w Twoim tempie!

To idealna okazja, by zatrzymać czas i spędzić wartościowy czas ze swoim koniem, po prostu wsłuchując się w to, co komunikuje nam jego ciało:)

Prowadzące wykazują się dużą uważnością w stosunku do uczestników, to warsztat na którym nie ma głupich pytań:) 9

Zestaw pytań i odpowiedzi

Kto może wziąć udział w warsztacie?
Warsztat dedykowany jest dla fizjoterapeutów, jeźdźców, trenerów, opiekunów i miłośników koni. Nie mamy tutaj ograniczeń, nie wymagamy żadnego doświadczenia w pracy fizjoterapeutycznej z końmi. Potrzebne są jedynie chęci, by zdobywać nową wiedzę.
W czym pomoże Ci warsztat Czuły Dotyk+?
Głównym celem szkolenia jest nauczenia się patrzeć i widzieć sztywności w ciele, rozpoznawać ich źródła, oceniać ich wpływ na zdrowie i samopoczucie konia.
Co należy ze sobą zabrać?
Siebie:), dobry humor, strój wygodny do ćwiczeń z końmi z ziemi, pełne buty, zdrowe smaczki dla koni, dużo wody i kocyk/matę do ćwiczeń.
Czy muszę już coś umieć?
Musisz czuć się swobodnie w pracy z końmi:) Nie musisz mieć żadnej specjalistycznej wiedzy, wszystkiego dowiesz się na warsztacie 🙂
Dlaczego warto przyjechać ze swoim koniem?
Można śmiało powiedzieć, że decydując się na przyjazd z koniem w pewnym sensie zafundujesz mu diagnostyczny weekend 😀 Zarówno Kasia, jak i Weronika ocenią ciało, ruch, stan zdrowia Twojego konia dopasowując do niego najlepsze techniki pracy manualnej z ciałem oraz ćwiczenia progresujące, które pozwolą Ci zadbać o jeszcze lepsze zdrowie Twojego konia.
Ile osób bierze udział w warsztacie?
Tworzymy kameralną grupę 16 osób. Dysponujemy 6 miejscami dla osób, które przyjadą ze swoimi końmi i 10 miejscami dla osób bez własnych koni. W części praktycznej wszyscy pracują w parach.
Co otrzymam po warsztacie?
Na zakończenie warsztatu wręczamy certyfikaty udziału. Uczestnicy dostaną również dostęp do galerii zdjęć oraz dostęp do nagrań ćwiczeń z ziemi, które Weronika zaprezentuje podczas warsztatu.
A co jeśli już byłam_em na poprzedniej edycji?
Tegoroczne warsztaty są pozbawione poziomów. Jeśli byłaś_eś już na tym warsztacie, niezależnie od tego czy było to poziom I czy II - to serdecznie zapraszamy Cię na tegoroczną edycję. Jesteśmy pewne, że dowiesz się wielu nowych rzeczy, wesprzesz swoją intuicję i będziesz mieć możliwość skonsultowania tego co Cię trapi. Nadchodzące edycje będziemy dopasowywać do potrzeb i poziomu uczestników.
Previous slide
Next slide

Kwestie organizacyjne

W związku z ograniczoną ilością miejsc o przyjęciu na wydarzenie decyduje kolejność zgłoszeń, a następnie wpłat rezerwacyjnych

Ilość miejsc jest ograniczona.
Mamy 6 miejsc dla osób z własnymi końmi oraz 10 miejsc dla uczestników bez własnych koni

Podczas warsztatu każdy uczestnik pod okiem Kasi pracuje ze wszystkimi końmi obecnymi na warsztacie, max. 2 osobowe zespoły. Celem tego warsztatu jest, to abyście nauczyli się “czuć” różne konie i mieli możliwość doświadczyć różnic, jakie zachodzą w ich ciałach. 

Na terenie stajni nie dysponujemy miejscami noclegowymi, ale mamy dla Was propozycję noclegu 7 minut od stajni. Jeśli ktoś z Was nie jest mobilny – zadbamy o Wasz transport z i na szkolenie. 

Jak się zapisać?

Jeśli chcesz się zapisać napisz do nas na [email protected]
Wszystkie szczegóły prześlemy w wiadomości.
Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 48h

Czekamy na Ciebie!

Przeczytaj co o warsztacie mówią inni

Status wolnych miejsc dla uczestników własnym koniem 10-11.08 - zajęte 4/6
6/6 100%
Status wolnych miejsc dla uczestników z koniem udostępnionym z naszej stajni 10-11.08 - zajęte 9/10
9/10 90%
Status wolnych miejsc dla uczestników własnym koniem 19-20.10 - zajęte 6/6
6/6 100%
Status wolnych miejsc dla uczestników z koniem udostępnionym z naszej stajni 19-20.10 - zajęte 6/10
4/10 60%
0
Koszyk
  • No products in the cart.