clintara_nika

Obserwuj treningi

Guzik bezpieczeństwa, praca ze źrebięciem

Co jest najważniejsze w treningu młodych koni?

Naszym zdaniem bezpieczeństwo – zarówno nas, jako prowadzących i naszych podopiecznych, czyli młodziaków. W przypadku pracy z młodymi końmi przyjmujemy rolę Trenera, prowadzącego. 

Druga sesja z Silhouette odbyła się po trochę ponad 3 tygodniowej przerwie (w założeniu mamy konsultację 1x w miesiącu). W międzyczasie okazało się, że pojawiło się kilka dość poważnych, szybko eskalujących problemów.

Celem naszego treningu było, więc przywrócenie równowagi i znalezienie dla dziewczyn “ruchu”, guzika bezpieczeństwa, dzięki, któremu będą mogły przypomnieć sobie wzajemnie o swojej obecności i tą obecnością się wspierać. 

Pamiętajcie, że podczas takich konsultacji wykonujemy więcej powtórzeń ćwiczeń, niż gdybyśmy robiły to codziennie po troszku – to czas, w którym (stety niestety) nasi podopieczni muszą przyjąć maksymalnie dużo, aby móc później ćwiczyć bez naszej obecności. 

Kolejna sesja z Silhą będzie polegała na doskonaleniu nauki prowadzenia, bo sytuacja pod koniec poniższej sesji zmusiła nas do szybkiego przepracowania umiejętności dystansu – niestety tego już nie nagrałyśmy, ale bez obaw. Ten materiał też do Was trafi 🙂 

Jula napisała do nas również dwa dni po naszej sesji, a dziś wiemy, że wszystkie ćwiczenia przyniosły super progres:) Pamiętajcie, maluchy chłoną jak gąbki! 🙂 

0
Koszyk
  • No products in the cart.