clintara_nika

Obserwuj treningi

Nauka wchodzenia do przyczepy

Czy może być coś lepszego niż możliwość posiadania kontroli nad procesem nauki wchodzenia do przyczepy z własnym koniem, od źrebaka? Chyba nie:) 

Poniższa lekcja dotyczy transportu 7-miesięcznej źrebki Silki, to pierwszy samodzielny transport. Wcześniej do Julki przyjechała dużą przyczepą w towarzystwie dorosłych koni. Podczas tej sesji dajemy czas, skupiamy się na tym co ważne, by zainteresować i przekonać Silkę do tego, że podróż może być fajna i przede wszystkim pokazać jej, że jest również bezpieczna.

Skupiamy się na najważniejszych dla nas aspektach nauki wchodzenia do przyczepy młodych koni. Te zasady możecie zastosować zawsze. 
Od otwierania z naszym koniem przyczepy (bardzo budujące), po pakowanie, podróż i po uwaga, najważniejsze – wychodzenie z przyczepy, które często jest bagatelizowane. 

Pod koniec odcinka dodałyśmy również proces wychodzenia w nowym miejscu – myślimy, że wszystkie wskazówki są w tym odcinku cenne, więc nie pozostaje już nic innego, jak zaprosić Was do oglądania:) 

Kategoria: nauka wchodzenia do przyczepy, przyczepa, młody koń, praca z młodym koniem 

0
Koszyk
  • No products in the cart.