clintara_nika

Szkolenie jeździeckie w Stajni Morina Szemud

Spotkaniem w pięknej Stajnia Morina Szemud rozpoczęłyśmy cykl marcowych szkoleń jeździeckich 🌸
 
Dziękujemy za zaproszenie🌞
Fantastyczna atmosfera otwartości i przyjaznego nastawienia przywitała nas od pierwszego momentu.

Świadome, chętne do podnoszenia swoich umiejętności i pracy nad słabościami pary oraz bardzo zaangażowane grono słuchaczy sprawiło, że dwa dni minęły bardzo szybko.
 
Wśród par jak zawsze, duża różnorodność potrzeb i pomysłów na pracę, ale wszystkich łączyła chęć większego zrozumienia tego, co chce przekazać im ich koń.

Mieliśmy okazję popracować nad końską odwagą, zrozumieć skąd u koni bierze się odmowa wykonania zadania (na przykład w skokach) i popracować nad zbudowaniem chęci do tego.
 
Skupić się na technicznych aspektach Working Equitation, ale także popracować na różnych polach pracy z ziemi.
Poczuć, zobaczyć i zrozumieć, że tak jak jeźdźcy czasem mierzą się z blokadami w swoich głowach, tak samo konie mogą potrzebować wsparcia i trzeba wiedzieć kiedy i jak go im udzielić.

Od par, które chciały podnieść sobie poprzeczkę po pracę z bardzo ambitną klaczą w dojrzałym już wieku, która świetnie zaprezentowała ćwiczenia pomagające utrzymać w zdrowiu ciało konia, którego nie chcemy lub nie możemy już pracować pod siodłem.

Porównywaliśmy różne podejścia do tych samych problemów i rozwiązania, które nawet jeśli różnią się małymi szczegółami to mogą dawać zupełnie odmienne efekty.

Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja, by spotkać się z uczestnikami tego szkolenia! ✊🏻🌸

A Wy, możecie obejrzeć większość treningów ze stajni Morina Szemud na platformie edukacyjnej, czyli w naszym Panelu EDU. 
Udostępnij :
Picture of Weronika Kicińska
Weronika Kicińska

Łączę różne szkoły jeździectwa w swojej pracy z końmi, ponieważ żadna ze znanych nam metod nie została stworzona przez konie. Nie ma więc możliwości żeby znajomość jednej szkoły mogła być odpowiednia dla każdego z koni, które spotykam na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Oglądaj nasze treningi
Dołącz do użytkowników
Panelu EDU
0
Koszyk
  • No products in the cart.